Denník N nemôže ostať bez odpovedí

Autor: Ela Dekankova | 12.5.2015 o 21:53 | (upravené 13.5.2015 o 8:11) Karma článku: 9,77 | Prečítané:  2133x

Hovorí sa, že úloha občana začína a končí voľbami. A po voľbách už môže volič len tak tancovať, ako mu pískajú. Najnovšie sa náš premiér rozhodol pre zmenu nepískať vôbec, aspoň nie pre uši novinárov N-ka. A to si nemôže dovoliť.

Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú - hovorí jedna múdrosť. A po voľbách už môže volič len tak tancovať, ako mu pískajú - hovorí iná. Najnovšie sa náš premiér rozhodol pre zmenu nepískať vôbec, aspoň nie pre uši novinárov N-ka. Avšak tento istý pán zabudol, že nielenže je občan ako každý iný, no navyše má ešte aj jedno postavenie naviac – verejný činiteľ. A ten musí isté veci strpieť. Podobne ako Lady Gaga. 


Osobná asistentka musí strpieť, že jeden deň chce šéf zvýrazňovať tabuľky žltým a iný deň modrým zvýrazňovačom. Čašník musí strpieť, že si zákazník nevie vybrať a dlho mu to trvá. Dara Rolins musí strpieť, že bude na pretrase jej plastika nosa a Lady Gaga to, ako vyzerá bez make-upu v nedeľu ráno. Tak isto musí verejný činiteľ strpieť záujem médií, pretože je osobou verejnou. Pretože sme mu zverili (teda poniektorí) moc zastupovať naše záujmy a chceme počuť o tom, ako sa mu v tom darí.

A v neposlednom rade preto, že aj on chce (určite) počuť  vox voličo-populi, zastúpený médiami. Tými s krajšími otázkami aj tými so škaredšími otázkami. Tými s ľúbivejšími interpretáciami aj tými s menej zaliečavými komentármi.  

Lebo to je snáď jediná zodpovednosť politika voči ľudu, voči mne, ktorá v nepriamej demokracii ostala. Aspoň sa tváriť, že informujem. Keď už nemôžem politika osobne a priamo brať na zodpovednosť za kauzu Váhostav, za emisie, ani za kauzu Gorila. Keď si už nemôžem naspäť vypýtať nákupnú cenu CT-čiek a nielen ich nakúpiť, ale aj obnoviť cesty, naplánovať cyklotrasy a postaviť viac smetných košov.

Keď takto bezmocne hľadím na dianie v politike a nevidím ani marcové svetlo na konci tunela, mám pod stromček iba jediné želanie: aby boli odpovede na otázky, ktoré sa v duchu pýtam našej vlády a ktoré sa za mňa denno-denne pýtajú redaktori ktoréhokoľvek média, zodpovedané.

Pretože aj Lady Gaga je niekedy načapaná bez nohavičiek. A keď ju to urazilo, môže sa s médiom, ako pokojne aj Róbert Fico či ktokoľvek z vás, súdiť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?