Denník N nemôže ostať bez odpovedí

Autor: Ela Dekankova | 12.5.2015 o 21:53 | (upravené 13.5.2015 o 8:11) Karma článku: 9,77 | Prečítané:  2159x

Hovorí sa, že úloha občana začína a končí voľbami. A po voľbách už môže volič len tak tancovať, ako mu pískajú. Najnovšie sa náš premiér rozhodol pre zmenu nepískať vôbec, aspoň nie pre uši novinárov N-ka. A to si nemôže dovoliť.

Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú - hovorí jedna múdrosť. A po voľbách už môže volič len tak tancovať, ako mu pískajú - hovorí iná. Najnovšie sa náš premiér rozhodol pre zmenu nepískať vôbec, aspoň nie pre uši novinárov N-ka. Avšak tento istý pán zabudol, že nielenže je občan ako každý iný, no navyše má ešte aj jedno postavenie naviac – verejný činiteľ. A ten musí isté veci strpieť. Podobne ako Lady Gaga. 


Osobná asistentka musí strpieť, že jeden deň chce šéf zvýrazňovať tabuľky žltým a iný deň modrým zvýrazňovačom. Čašník musí strpieť, že si zákazník nevie vybrať a dlho mu to trvá. Dara Rolins musí strpieť, že bude na pretrase jej plastika nosa a Lady Gaga to, ako vyzerá bez make-upu v nedeľu ráno. Tak isto musí verejný činiteľ strpieť záujem médií, pretože je osobou verejnou. Pretože sme mu zverili (teda poniektorí) moc zastupovať naše záujmy a chceme počuť o tom, ako sa mu v tom darí.

A v neposlednom rade preto, že aj on chce (určite) počuť  vox voličo-populi, zastúpený médiami. Tými s krajšími otázkami aj tými so škaredšími otázkami. Tými s ľúbivejšími interpretáciami aj tými s menej zaliečavými komentármi.  

Lebo to je snáď jediná zodpovednosť politika voči ľudu, voči mne, ktorá v nepriamej demokracii ostala. Aspoň sa tváriť, že informujem. Keď už nemôžem politika osobne a priamo brať na zodpovednosť za kauzu Váhostav, za emisie, ani za kauzu Gorila. Keď si už nemôžem naspäť vypýtať nákupnú cenu CT-čiek a nielen ich nakúpiť, ale aj obnoviť cesty, naplánovať cyklotrasy a postaviť viac smetných košov.

Keď takto bezmocne hľadím na dianie v politike a nevidím ani marcové svetlo na konci tunela, mám pod stromček iba jediné želanie: aby boli odpovede na otázky, ktoré sa v duchu pýtam našej vlády a ktoré sa za mňa denno-denne pýtajú redaktori ktoréhokoľvek média, zodpovedané.

Pretože aj Lady Gaga je niekedy načapaná bez nohavičiek. A keď ju to urazilo, môže sa s médiom, ako pokojne aj Róbert Fico či ktokoľvek z vás, súdiť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?